Naš mladi up spomladi zelo aktiven

gradišče 2016Tekaška ekipa ŠKTD se je kljub začetnim porodnim težavam dobro znašla in popolnila. Tako zdaj sodeluje z lepim številom tekačev na večini okoliških prireditvah. Ker pa se ekipa, tako kot vse druge tudi stara je dobro, če je zanimanje za tek tudi med mladimi. Kot najaktivnejšega člana lahko izpostavimo Natan Maja Poženel, ki s svojo vztrajnostjo lepo nabira izkušnje in dosega lepe rezultate na klasičnih in tudi gorskih tekih.

V pomladnem času 2016 je bil zelo aktiven. V spodnjih strnjenih poročilih sledi nekaj informacij o njegovem trudu in uspehih, ki jih je prispeval za naše društvo.

9. POMLADNI TEK

mar-pomladnitek-b-027Na devetem Pomladnem teku, ki je potekal v soboto, 19.03.2016 na Jesenicah, se je zopet zbralo lepo število tekačev.
Prireditev se je začela s skupinskim ogrevanjem, sledil je tek otrok. Prav vseh 195 udeležencev teka za najmlajše je prejelo medaljo in kremno rezino, prvi trije po kategorijah pa še posebne medalje na zmagovalnem odru. Natan Maj Poženel (ŠKTD Lom) je prepričljivo zmagal v kategoriji dečkov 12-13 let.
Na prekrasen sončen dan je sledil tek na 10 km, kjer je med seboj merilo moči 115 tekačev, najhitrejši med njimi je bil g. Janez Mulej (32:31), pri predstavnicah nežnejšega spola pa je zmago slavila ga. Petra Pogačar (42:18). Natan Maj Poženel (ŠKTD Lom) se je pomeril tudi na 10 km razdalji in s časom 53.48 zasedel 8.mesto v kategoriji moških do 19 let.

GRADIŠKI GORSKI TEK

Organizatorji iz TD Burja Vipava tokrat niso gradišče 2016imeli sreče z vremenom, vseeno pa je na njihovem gorskem teku, 16. vzponu na Škavnico nad Gradiščem, nastopilo kar 106 tekačev: 94 v konkurenci odraslih in 12 v mladinski tekih na krajših progah. Na štirikilometrski progi s 600 metri vzpona je bil spet najhitrejši Simon Alič, med ženskami pa je zmagala Petra Tratnik.

Natan Maj Poženel (ŠKTD Lom) je na 950 metrov dolgi progi s 100 metri vzpona v kategoriji starejših dečkov ponovno zmagal.

12. BUBIN TEK NA JAVORNIK

Gorskotekaška preizkušnja na 9,3 kilometra dolgi progi s 630 metri vzponov je potekala v nedeljo, 17.4.2016.

Na Colu je bilo v nedeljo na startu 13 stopinj Celzija, na cilju pri Pirnatovi planinski koči na Javorniku (1140 m nad morjem) pa nekaj manj kot 10, ki so ob vetru dajale močnejši občutek mraza. Teklo je 70 gorskih tekačev, med njimi tudi član ŠKTD Lom Natan Maj Poženel. Zmage sta se ponovno veselila brat in sestra Marko in Petra Tratnik, sicer domačina s Cola, ki sta potrebovala dobrih 40, oziroma 50 minut. Natan Maj Poženel je za progo potreboval dobro uro in zasedel 6.mesto v kategoriji moških do 29 let.

21. VIPAVSKI TEK in 8. MAISTROV TEK

vipava2Zmagovalca 21. Vipavskega teka, ki ga je 2. aprila 2016 pripravilo TD Burja, sta bila Marko (30:04) in Petra Tratnik (35:21). Na cilju so našteli 54 tekačev. Natan Maj Poženel (ŠKTD Lom) je kar za 12 minut izboljšal lanski dosežek in s časom 41:49 zmagal v kategoriji moških do 19 let.

Dosežek je za mladega tekača zelo spodbuden, saj se je istega dne dopoldan udeležil tudi 8.Maistrovega teka na Uncu. Teka se je skupaj udeležilo kar 209 tekačic in tekačev, kar je absolutni rekord tega teka. Odlična je bila tudi udeležba v otroških kategorijah. Natan Maj Poženel (ŠKTD Lom) je tekmoval na 1400 m dolgi progi v kategoriji dečkov 13-15 let in zasedel 4.mesto.

Najhitrejša sta bila pri odraslih na 6,6 km dolgi progi Gašper Bregar in Kristina Bele.

28. MEKINJSKI KROS

V Mekinjah so prizadevni člani Športno-kulturnega društva Mekinje, kot že vrsto let zapored, tudi na praznični dan, 27.4. pripravili tradicionalni, že 28. Mekinjski kros in 10. memorial Mira Petka. Kljub neprijazni vremenski napovedi, se je na letošnji kros v Mekinjah prijavilo okrog 200 tekačev in tekačic. Natan Maj Poženel (ŠKTD Lom) je v kategoriji izmed 14 dečkov starih 12-13 let zasedel 5.mesto, Leila Ema Poženel pa je bila v kategoriji izmed 17 deklic do 7 let, 4.

17.TEK NA SLIVNICO

Sredi tedna je Notranjsko in tudi druge kraje po Sloveniji pobelil sneg. Do nedelje, 1.5.2016 ko je bil na vrsti Tek na Slivnico, je sneg skoraj v celoti pobralo, tekači pa so vseeno tekli v zahtevnih razmerah. Skoraj 120 tekačic in tekačev v vseh kategorijah je premagalo progo kraljevskega teka. Ob desetih, oziroma še nekaj prej so s svojimi teki začeli otroci. Tekli so po ulicah Grahovega, njihove razdalje so bile od 200 pa do 1500m. Natan Maj Poženel (ŠKTD Lom) je 1500 m dolgo progo pretekel v času 03:44:00 in v kategoriji dečkov od 13 do 15 let zasedel 4.mesto.