Iz Zatolmina ponovno s pokalom za drugo mesto

AIR LABODI KRALJUJEJO NA VRHUzatmin

Drugi turnir iz serije za prehodni pokal KK Tolmin je potekal 8. junija v Zatolminu. Tudi tokrat se je turnirja udeležila ekipa Velk Wrh. Tokrat se je ekipi priključil še Alen Červ, ki je ekipo še okrepil pod košem. Zatolminski turnir je postregel z množico močnih ekip. V konkurenci 13 ekip pa so prvo mesto ponovno osvojili, tokrat z odigranim finalom, Air labodi.

Predtekmovanje smo, v skupini z Soško fronto, Betonom Trogirjem ter Discom Pleterje, pričeli s tekmo z Soško frono, ki smo jo nepričakovano težko dobili z 15 : 10. Tekmeca smo strli šele v končnici tekme. Na drugi tekmi se nam je pridružil še zgoraj omenjeni Alen. Disco Pleterje smo premagali z hitrim udarom 12 : 0, v zadnji predtekmovalni tekmi pa presenetljivo zaneslivo močni Beton Trogir.

V četrtfinalu smo se tako srečali z ekipo Simon dej za rundo, ki je v skupini smrti še z A.F.K. in Žlica osvojila 2. mesto. Tekmo smo vseskozi držali v svojih rokah in jo dobili z 15 : 7. V polfinalu pa smo premagali še ekipo Žlice, s prepričljivih 21 : 9.

V finalu pa smo se srečali z neusojenimi  finalnimi tekmeci v Lomu, ekipo Air labodov. Tekmo smo pričeli s premalo žara, tako smo že po nekaj minutah zaostajali z 9 : 2. Po prvi menjavi se je stanje nekoliko izboljšalo, tako smo se približali vendar je semafor še vedno kazal 15 : 9. Nato pa smo spremenili obrambno taktiko, ter z dvema trojkama ter zadetimi meti izenačili in celo povedli z 17 : 16, nato pa nam ni uspelo ustaviti nasprotnikovega centra, ki je tehtnico prevesil v prid labodov, ki so zasluženo slavili z 21 : 17.

Tako smo se veseli z rahlim priokusom razočaranja, predvsem zaradi slabo odigranih prvih minut finalne tekme, vračali domov z še drugim pokalom za drugo mesto letos.